Szkoła w Podczelu

PLAN LEKCJI NA II SEMESTR – ROK SZKOLNY 2014/2015

ważny od 09 lutego 2015r.


Zapisy do oddziałów przedszkolnych 2015/2016

Regulamin elektronicznej rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Kołobrzeg


 Nabór uczniów do klas pierwszych szkoły podstawowej 2015/2016


Zbieramy nakrętki

Od marca do końca kwietnia  trwa akcja „Nakrętki”. Zważone woreczki oddajemy  do biblioteki szkolnej do p. Marioli Nadziejko, najlepiej w środę w godz. 8.00- 8.45.


Zapraszamy do nowych konkursów organizowanych przez Zespół Szkół Nr 1  im. H. Sienkiewicza


 

Marzec 27, 2015 · admin · No Comments
Posted in: Aktualności

Międzynarodowy Dzień Teatru

W dniu 27 marca 2015r. w Zespole Szkół w Kołobrzegu odbyła się gala postaci z bajek. W ten sposób szkoła obchodziła Międzynarodowy Dzień Teatru. Uczniowie prezentowali przygotowane przez siebie bajki. Forma prezentacji była dowolna -scenki, skecze, pantomima. Wszystkie klasy wykazały się  dużym zaangażowaniem i pomysłowością, a impreza wzbudziła ogólne zainteresowanie całej społeczności szkolnej. Po burzliwych obradach jury zdecydowało, że wyróżni następujące klasy: IIIA gimnazjum za bajkę „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, Ia szkoły podstawowej za bajkę „Calineczka”, Va szkoły podstawowej za bajkę „Plastusiowy pamiętnik” oraz IIA gimnazjum za bajkę „Czerwony kapturek”.

więcej

zobacz przedstawienia

Marzec 27, 2015 · admin · No Comments
Posted in: Aktualności

Wizyta Biedronek w bibliotece szkolnej

Dnia 02 kwietnia 2015 r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień książki dla Dzieci, dlatego też dnia 26.03.2015 r. nasze małe Biedroneczki odwiedziły bibliotekę szkolną .

Dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta w tak magicznym miejscu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym  na półkach. Pani Bożenka zapoznała dzieci z funkcjonowaniem biblioteki, księgozbiorem oraz  przeczytała ciekawą książeczkę o,, Kubusiu Puchatku’’. Rozbudzanie zainteresowania książką jest bardzo ważne w rozwoju dziecka. Cenne informacje, które zdobywa się poprzez czytanie książek są nieocenione – to kopalnia wiedzy. Bezpośredni kontakt dzieci z miejscem, w którym można wypożyczyć książkę, rozbudza wyobraźnię i poszerza wiedzę.

więcej

Marzec 26, 2015 · admin · No Comments
Posted in: Aktualności

Bitwa na jajka u Biedronek

Dnia 26.03.2015 r. mieliśmy duuużżżżoooo pracy. Wiemy, że zbliża się Wielkanoc, więc dzieci poznały polskie zwyczaje wielkanocne oraz malowały własnoręcznie swoje zajączki, sadziły rzeżuchę oraz uczestniczyły w zabawach badawczych ,,Z czego składa się jajko?’’. Maluchy wymieniały również produkty, które mają znaleźć się w koszyczku wielkanocnym. Na zakończenie było wiele zabawy i radości, ponieważ biedroneczki brały udział w bitwie na jajka…., Nie wierzycie? Zobaczcie sami.

więcej

Marzec 26, 2015 · admin · No Comments
Posted in: Aktualności